Jmenovci - "neoficiální stránky" . .

NAVRCHOLU.cz
MAIN PAGE

Aktuality do 25.5.2011
Rodové linie v Česku
Lánový rejstřík a další
Jmenovci ve světě
Emigrace
Genografické údaje
Mapy a další informace
Četnosti příjmení v ČR -
- 2002, 2004, 2007
Foto galerie
Telefonní seznam 2000 a 2007
Živnostenský rejstřík
Obchodní rejstřík
Complet data download with Gendesigner for local view.
Odkazy
N.Nosov - Neználek s postavičkou Buchtíka

My status

Jméno Buchtík je poměrně specifické. Zajímám jsem se o jeho původ a vyhledávání jmenovců v České republice a ve světě. Podle centrální evidence obyvatel se mužské příjmení Buchtík vyskytuje 104 krát a co do četnosti výskytu je na 7.974 místě z 60.679 příjmení v ČR. Ženské jméno Buchtíková se vyskytuje 103 krát a je na 8.292 místě z 59.921 ženských příjmení.
V ČR je nás 207 !! Co do rozmístění po republice je nejvíce jmenovců na okrese Uherské Hradiště. Přesněji v obcích mezi okresním městem a Chřiby kde je 1/3 všech jmenovců - (Babice, Boršice, Buchlovice, Modrá, Nadakonice,Polešovice, Zlechov) .
Ve světě jsem zatím jmenovce zaregistroval v Dánsku, Uruguay na Slovensku v Bělorusku a Švýcarsku. Kontakt do Rakouské Vídně se bohužel zatím nepotvrdil.
V Dánsku bydlí dva moji bratranci a jejich děti - 5 osob.
V Uruguay je silná komunita - odhaduji, že je to okolo 30 osob. Bohužel Uruguayská rodina vyjádřila 9.7.2002 přání, aby jejich jména a další informace nabyly zveřejněny .
Ve Slovenském telefonním seznamu je 5 jmenovců. Mám první písemný kontakt.
V Bělorusku prokazatelně jmenovci žijí, ale pro obtížnou komunikace se dlouho nepodařilo získat žádné podrobnosti. Až 18.7.02 se potvrdila existence jmenovců v Pinsku. V tomto 100 tisícovém městě je 22 jmenovců. Od 01/2003 mám dopisní kontakt.
Ve Švýcarsku jsou dva jmenovci v telefonním seznamu.
Podrobnosti jsou v sekci ve světě a aktuality.
Jmenovci !. Pokud se dostanete na tyto stránky, budu Vám vděčný za všechny dostupné informace o Vaší rodině, její historii a případně původu jména Buchtík. Dodaná informace by měla určitě obsahovat :
  • Členy Vaší rodiny: jméno a příjmení (u žen rodné), datum narození (alepoň rok), místo a okres narození, povolání a bydliště, u předků i datum úmrtí, doplňující informace.
  • Je možné dodat informaci i o předcích z matčiny strany.
  • Informaci je možné doplnit fotografií nejlépe ve formátu *.jpg (*.bmp). Pokud je to pro Vás neschůdné můžete mi fotografii zapůjčit. To je důležité zejmena u nejstarších dokladů, které s další generací pravděpodobně zmizí.

Předejte mi informaci a kontakt na další osoby jejichž adresy nejsou v telefonním seznamu!
Výhledově hledám člověka, který bydlí na Moravě a měl by chuť a čas navštívit archiv v Brně !!
Podrobnosti sdělím.

Napište mi: e-mail

Aktualizace 13.01.2003, rozlišení 600x800 . . . . . . . . . Nahoru MAIN PAGE